Petycja do Komisji Europejskiej GMO!!!

truskawkiOrganizmy zmodyfikowane genetycznie w skrócie GMO to organizmy, których geny zostały celowo zmienione przez człowieka.

Organizmy genetycznie modyfikowane nie są dziełem zachodzącej w przyrodzie ewolucji, lecz biotechnologii. Takie organizmy nigdy dotąd nie powstawały w przyrodzie w sposób naturalny.

GMO to nowe zagrożenie, które pomimo sprzeciwu organizacji pozarządowych i bez wystarczającej wiedzy o negatywnych jego skutkach, wkroczyło w nasze życie bez odpowiednich zabezpieczeń prawnych chroniących konsumentów. Otrzymywanie roślin transgenicznych metodami inżynierii genetycznej jest procesem nowym i dalekim od doskonałości oraz nie daje się w pełni kontrolować. Bardzo często przy okazji wprowadzania obcych genów przez przypadek wprowadzane są także zupełnie inne, nie zamierzone geny. Nie wiadomo jak zachowają się te inne geny w nowym organizmie i nikt tego nie bada. Pewne cechy tych organizmów mogą ujawnić się dopiero w następnych pokoleniach. Nie wiadomo, jakie to będą zmiany, nie wiadomo czy nie okażą się one tragiczne dla ludzi i środowiska.

Pomimo tego, że lansowana jest fałszywa teza o braku dowodów na szkodliwość stosowania GMO, to z każdym miesiącem pojawiają się nowe i coraz liczniejsze informacje oraz dowody naukowe na to, że genetycznie modyfikowana żywność nie jest obojętna dla zdrowia człowieka i bardzo szkodliwa dla środowiska naturalnego min. wskutek niszczącego oddziaływania na bioróżnorodność.

Kliknij i przeczytaj list otwarty:

http://wielkipiknik.pl/?page_id=234

Wejdź na stronę:
www.greenpeace.org/poland/dzialaj-teraz/1-milion-glosow
.

Zbierzmy wspólnie ten milion głosów.!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>